50's Style hældeskjoldet til køkkenmaskine fra SMEG gør det nemmere at tilsætte ingredienser, mens maskinen arbejder. Skjoldet hjælper samtidig med at holde mel, sukker og andre ingredienser bedre samlet i skålen.
50's Style serien
Smegs 50’s Style-serie er en ikonisk kollektion med retroinspireret design, hvor bløde, runde former og levende farver møder moderne teknologi. Designet er skabt af Matteo Bazzicalupo og Raffaella Mangiarotti og bringer 50’ernes glamour ind i nutidens køkken.
SMEG
Smeg er et italiensk brand med rødder tilbage til 1948, kendt for deres ikonisk design, der emmer af retro-charme. Med inspiration fra italiensk kultur og livsstil skaber Smeg alt fra køkkenmaskiner til køleskabe, der ikke bare gør hverdagen nemmere – men også smukkere.