Et strejf af nykværnet salt og peber over pastaretten gør hele forskellen. Med Space kværnsættet fra AdHoc bliver det en lille oplevelse i sig selv. De bløde former og rillede overflader ligger godt i hånden, mens egetræslåget giver et roligt og naturligt udtryk på bordet.
Nem og præcis kværning
Begge kværne er udstyret med CeraCut® keramisk kværn, som giver en jævn og præcis kværning. Du kan justere grovheden efter behov – fra fint til groft – alt efter hvad retten kræver. Der er derudover 10 års garanti på kværnværket.
Gennemtænkt i brug
Kværnmekanismen er placeret i toppen, så bordet holdes fri for krydderirester. Samtidig gør bajonetlukningen det nemt at fylde op, og det tætsluttende låg hjælper med at bevare aromaen i både salt og peber.